Konferencja „W budowie” 2014

Konferencja „W budowie” 2014

15.03.2014

Od jakiegoś czas pewnie wielu z was zaglądało na tę stronę w poszukiwaniu formularza zgłoszeniowego. Jednak zamiast tego wyświetlał się nasz plakat z hasłem „w budowie”.

Budowa każdego obiektu wymaga czasu – jedne potrzebują go mniej,  inne znacznie więcej. Nasze życie również moglibyśmy nazwać budową. Budową długoterminową, ponieważ trwa tak długo jak nasze życie. Codziennie dokładamy cegiełkę, do powstającego gmachu naszego życia. Dlatego chcemy zachęcić was do poświęcenia odrobiny swojego czasu i wzięcia udziału w VIII Konferencji Młodych.

Nasi wykładowcy podzielą się swoją wiedzą i różnym doświadczeniem w kwestii budowania i projektowania swojego życia. Bo przecież każda budowa musi mieć swoje plany!

wykład 1 –  „Ty tu urządzisz”!  – Olek Macha

Nasze życie kręci się wokół ciągłej walki pomiędzy: „BYCIEM KIMŚ, KTÓRYM UDAJĘ, ŻE JESTEM”, a „BYCIEM KIMŚ, KTÓRYM JAK SĄDZĘ POWINIENEM BYĆ”, czasem „BYCIEM KIMŚ, KTÓREGO CHCĄ MNIE WIDZIEĆ INNI”, ale również „BYCIEM KIMŚ, KTÓRYM, JAK SIĘ OBAWIAM CHCE MNIE WIDZIEĆ BÓG”, ale i tak zazwyczaj „BYCIEM KIMŚ, KTÓRYM UDAJE MI SIĘ BYĆ”… A jak „STAĆ SIĘ KIMŚ, KIM BÓG CHCE, ABYM BYŁ” i trwać w tym do końca mojego życia?

wykład 2 –  „Bądź bohaterem w swoim domu”  – Tymoteusz Bujok

Bohater domowy (łac. heros domi) to szczególny rodzaj człowieka. Powstaje w wyniku współpracy Boga i homo sapiens sapiens. Posiada wpływ na środowisko, w którym żyje. Szczególnie upodobał sobie środowisko rodzinne (sukcesy na tym polu są dla niego ważniejsze, niż sukcesy na innych polach). Znajduje czas na nawiązywanie i pielęgnowanie relacji z innymi przedstawicielami gatunku. Dąży do twórczego rozwiązywania konfliktów. Posiada zdolność do analizowania swojego zachowania i wyciągania wniosków. W sposób dobrowolny i świadomy uzależniony jest od kontaktu ze swoim Stwórcą.

Cecha szczególna: Posiada świadomość fundamentalnej prawdy dotyczącej życia domowego: „Jeśli Pan domu nie zbuduje, Próżno trudzą się ci, którzy go budują” Ps 127,1.

Wady: niechroniony bardzo szybko wymiera.

Przyjdź i przyłącz się do akcji „Chrońmy bohaterów domowych!”.

 

wykład 3 –  „Budujesz, remontujesz, porzucasz” – ks. Leszek Czyż

„Czy rzeczywiście jest tak dobrze, że nie trzeba niczego zmieniać?
A może jest już tak źle, że nie da się nic zmienić i tym, co mi pozostaje, to tylko pójście tam, gdzie wydaje się, że jest o wiele lepiej i łatwiej?
A jeśli jednak prawdą jest, że wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma?
Co więc mam robić? Czy warto cokolwiek robić? A jeśli tak, to jak mam to robić?”

Program

13.30 – rejestracja

14.00 – rozpoczęcie

14.15– 15.15 – Wykład I – „Ty tu urządzisz”

15.15-15.30 – przerwa

15.30 -16.30 – wykład II – Bądź bohaterem w swoim domu”

16.30-17.00 – przerwa

17.00-18.15 – wykład III – „Budujesz, remontujesz, porzucasz”

18.45-20.45 – koncert zespołu „Cześć”

 

Mówcy

 • Aleksander Macha

  Aleksander Macha

  więcej informacji
 • ks Tymoteusz Bujok

  ks Tymoteusz Bujok

  więcej informacji
 • Lucyna Bujok

  Lucyna Bujok

  więcej informacji
 • ks. Leszek Czyż

  ks. Leszek Czyż

  więcej informacji

Audio

wykład 1 –  „Ty tu urządzisz”!  – Olek Macha

Organizatorzy

 • Dlatego.org
 • Parafia E-A w Dzięgielowie

Kontakt

konferencja@dlatego.org

Komentarze